Často kladené otázky

faqs image
Ako na to?

Registrácia na portál MorskyKonik.sk je veľmi jednoduchá, rýchla a bezplatná. 

V ľavom hornom rohu nájdeš REGISTRAČNÝ FORMULÁR a hneď vedľa sa nachádza tlačítko pre prihlásenie sa na svoj účet. Pri registrácii si pozorne prečítaj naše PRAVIDLÁ A PODMIENKY POUŽÍVANIA, ktoré odsúhlasíš pri registrácii označením checkboxu a následne sa stávaš užívateľom portálu MorskyKonik.sk.

Po vyplnení registračného formulára Ti bude zaslaná správa prostredníctvom ktorej overíme Tvoj zadaný e-mail.

Na jednu emailovú adresu je možné zaregistrovať len jeden účet.

Pre pohodlnejšie a rýchlejšie prihlásenie môžeš zvoliť  prihlásenie pomocou svojho účtu na Facebook-u.

V prípade, že si na svoje heslo nevieš spomenúť nezúfaj. Klikni na ZABUDNUTÉ HESLO pod prihlasovacím formulárom a po zadaní prihlasovacieho emailu Ti bude zaslaný email s odkazom na resetovanie hesla. Po zadaní nového hesla sa budeš môcť opäť prihlásiť do svojho účtu.

V prípade, že si chceš zmeniť svoje prihlasovacie heslo klikni vo svojom profile na záložku SPRÁVA PROFILU, ktorá sa nachádza pri Tvojom mene v ľavom hornom rohu. Následne zvoľ z ponuky ľavého menu BEZPEČNOSŤ UŽÍVATEĽSKÉHO KONTA a zadaj svoje nové heslo. Po jeho uložení Ti príde na email potvrdzujúca správa o zmene hesla.

Svoj účet môžete zrušiť takto:

  1. Prihláste sa do svojho účtu
  2. V záložke Správa profilu kliknite na položku Bezpečnosť užívateľského konta
  3. Kliknite na link Zrušiť profil
  4. Potvrďte zrušenie profilu v popup okne, ktoré sa Vám zobrazí

Pre zrušenie účtu je potrebné mať doriešené všetky objednávky a uhradené všetky faktúry za provízie z predaja.

Rovnako je potrebné zvážiť zrušenie profilu (a s ním svojej ponuky), ak máte zaplatené miesta vo výklade alebo baner. Zrušením profilu produkty zo zaplatených miest zmiznú.

Ak odchádzate na dovolenku alebo chcete svoju ponuku zrušiť IBA DOČASNE, využite prosím možnosť ZATVORIŤ SVOJ OBCHOD.

Pre akékoľvek otázky ohľadom zrušenia alebo deaktivácie účtu kontaktujte [email protected].

 

Je to jednoduché. Produkt/vec ktorú chceš predať, vložíš do svojej ponuky kliknutím na ikonu PRIDAŤ PONUKU.

Najskôr si vyber zónu, do ktorej chceš ponuku pridať (BAZÁR, HANDMADE zóna alebo FOOD zóna)

Vyplň potrebné parametre charakterizujúce ponúkaný produkt/vec. Následne sa ponúkaný produkt/vec zaradí do Tvojej ponuky a bude viditeľný pre ostatných predajcov a nakupujúcich.

Okrem vyplnenia povinných parametrov Ti odporúčame vyplniť aj nepovinné parametre. Uľahčí to vyhľadávanie ponúkaných vecí a zvyšuje efektivitu predaja.

Chýba nejaká kategória alebo parameter produktu? Napíš nám a my pridávanie ponúk vylepšíme. Ďakujeme.

Ak uvediete v ponuke svoje údaje, navádza to k uzatvoreniu objednávky mimo portál.

Ušetríte tým síce pár centov, možno eur (ak predávate drahšiu vecičku), ale ohrozíte tým fungovanie a existenciu portálu Morský Koník. Na jeho prevádzku a ďalší rozvoj, ako aj na marketing a prezentáciu produktov potrebujeme peniaze. Ak by predajcovia a kupujúci začali riešiť objednávky mimo portál, mohlo by to spôsobiť aj zánik celého projektu.

Prezentovať produkty na našich stránkach a potom obchádzanie nášho objednávkového systému nie je čestné, ani slušné. Prosíme preto každého, aby to chápal a dodržiaval pravidlá.

Pokiaľ chceš predávať na portáli MorskyKonik.sk je potrebné najskôr sa zaregistrovať a vyplniť svoje kontaktné údaje. Ak chceš, aby kupujúci platili za veci vopred, bankovým prevodom, je tiež potrebné uviesť svoj bankový účet, na ktorý budeš prijímať úhrady za objednávky.

Predávať môžeš v 3 predajných zónach: BAZÁR, HANDMADE zóna a FOOD zóna.

BAZÁR slúži na predaj opotrebovaných alebo nosených vecí.

V HANDMADE zóne môžeš prezentovať a ponúkať na predaj svoje vlastnoručne vyrobené produkty.

FOOD zóna je určená pre kulinársky zdatných predajcov, ktorí nechcú aby ich kuchárske umenie zostalo medzi štyrmi stenami ich kuchyne a pre šikovných pestovateľov a farmárov.

Obchod prebieha medzi kupujúcim a predajcom, ktorí zaň zároveň zodpovedajú. Po potvrdení prijatej objednávky predajcom bude nakupujúcemu odoslaný email s informáciami pre úhradu objednávky a spôsobom doručenia. 

Po uskutočnení obchodu má kupujúci a tiež predajca možnosť vyjadriť svoju spokojnosť s nákupom prostredníctvom hodnotenia.

Ku každému produktu/veci, ktorý ponúkate na predaj je potrebné pridať fotografiu, ktorá zodpovedá uvedenému popisu a stavu produktu/veci.

Odporúčame, aby si si na svojich fotografiách dal/a záležať, pretože práve kvalitná fotografia predáva. Vhodné je zachytiť detail materiálu a farbu produktu/veci pri správnom svetle. Pridať môžeš aj viac fotografií, preto pokojne odfoť predávanú vec z rôznych uhlov podľa potreby.

Pokiaľ je to možné snaž sa fotiť svoje produkty/veci na výšku pre lepšie zobrazavanie sa fotografii v ponuke portálu MorskyKonik.sk.

Prekliknutím sa do MOJA PONUKA uvidíš všetky veci, ktoré ponúkaš na predaj.

Najjednoduchší spôsob na odstránenie veci z ponuky je prejsť kurzorom na fotografiu danej veci a z možností, ktoré sa zobrazia zvoliť možnosť ODSTRÁNIŤ.

Pokiaľ chceš vec odstrániť iba na určitý čas a neskôr ju znova predávať (obvyklé pre HANDMADE zónu a FOOD zónu), zvoľ možnosť ODPUBLIKOVAŤ, aby sa vec nezobrazovala v zozname. Neskôr ju môžeš kedykoľvek PUBLIKOVAŤ opäť, ak ju napríklad v prípade predaja v HANDMADE zóne znovu vyrobíš alebo v prípade FOOD zóny napr. opäť dozreje priveľa marhúľ v záhradke.

Produkty/veci ponúkané predajcami na portáli MorskyKonik.sk je možné nakupovať v 3 zónach, v ich jednotlivých kategóriach a podkategóriach alebo pomocou zvoleného filtra. Pri nákupe platí nakupujúci za zakúpený tovar a poštovné.

Výšku poštovného, spôsob platby a spôsob doručenia si určuje predávajúci.

Pri veciach, ktoré by sa problematicky odosielali poštou, môže predávajúci obmedziť spôsob doručenia na Osobný odber/odvoz.

Živnosť je individuálna záležitosť každého predajcu. Týka sa to hlavne predajcov v HANDMADE zóne a FOOD zóne, ktorí sú zodpovední za svoje podnikanie.

Naše odporúčanie je navštíviť Živnostenský úrad, kde Vám odborníci odpovedia na všetky otázky. Nie je totiž v našej kompetencii poskytnúť odpovede týkajúce sa tejto otázky.

Portál MorskyKonik.sk nekontroluje oprávenia predajcov pre vykonávanie výrobnej a následnej predajnej činnosti.

Registrácia, vytvorenie profilu a vkladanie neobmedzeného počtu produktov je zadarmo.

Od 1. APRÍLA 2018 je predajcom v HANDMADE zóne a FOOD zóne účtovaná provízia z uskutočnených objednávok. Jej výška je stanovená na 7% (vrátane DPH) z predajnej ceny produktu. Provízia sa nebude počítať z ceny poštovného, iba z ceny predaného produktu.

Inzerovanie v sekcii BAZÁR bude i naďalej bezplatné.

1. Jasný názov produktu (veci, ktorú predávaš)

Pre zvýšenie predaja zvoľ jednoduché, výstižné a hlavne pravdivé názvy. Výstižným názvom uľahčíš nakupujúcemu cestu k výsledku jeho vyhľadavania, preto sa vyhýbaj opisným názvom.
Napríklad poetické "SPIEVANIE V DAŽDI" je výstižnejšie nahradiť názvom "DETSKÉ PÍSKAJÚCE GUMÁKY" ;).

2. Praktický popis výrobku

Do popisu uveď všetky praktické informácie týkajúce sa danej veci. Nezabudni na unikátne vlastnosti produktu, ktoré sú akýmsi vodítkom pre potenciálnych zákazníkov. Vďaka nim môže nakupujúci objaviť práve Tebou ponúkanú vec.

Príklad popisu v HANDMADE zóne:

Nesprávne: "Rifle so zaujímavou nášivkou."

Správne: "Rifle vyhotovené z kvalitnej rifloviny s nášivkou v tvare kvetu v stehennej časti pravej nohavice. Nášivka je obohatená o korálky a má čipkované okraje. Veľkosť nášivky je cca 8 cm. Zapínanie riflí je na zips. Ponúkané rifle sú v TOP stave a je možné si k nim dokombinovať rifľovú bundu z mojej ponuky s rovnakou nášivkou."

3. Správny pravopis a interpunkčné znamienka

Je dôležité používať správnu diakritiku. Vyvaruj sa pravopisným chybám. Veľké množstvo pravopisných chýb v popise nevyzerá príliš lichotivo. Inzerát tak vytvára nedôveryhodný dojem.

4. Dobrá fotografia

Skús sa zamerať na správnu techniku fotenia. Nájdi si svoj vlastný štýl, vďaka ktorému budú Tebou ponúkané veci neprehliadnuteľné. Kvalitná fotografia zvyšuje efektivitu predaja, preto sa snaž zachytiť každý detail predávanej veci.

5. Pridávaj svoje veci do ponuky priebežne

Pripomínaj sa kupujúcim pravidelne a nepridávaj svoje veci nárazovo. Tým zvýšiš svoju šancu na predaj. Zostaneš kupujúcim na očiach.

6. Zdieľaj svoju ponuku na sociálnych sieťach

Aby si dostal/a svoju ponuku k čo najväčšiemu množstvu ľudí, zdieľaj ju na sociálnych sieťach. Na zdieľanie použi ikonku sociálnych sietí (pod cenovkou produktu) alebo skopíruj URL adresu stránky s produktom a vlož ju na svoju stenu.

Súčasťou portálu je aj komunita okolo Morského Koníka na Facebooku, konkrétne na fan page Morský Koník alebo v skupine Morský Koník - v tejto skupine môžeš na stene zdieľať svoju ponuku (teda, odkazy na stránku s produktom na portáli Morský Koník) neobmedzene.