Pamätáte si ako sme Vám nedávno v našom blogu predstavili tvorbu šikovnej Moniky, ktorá si hovorí Magic Mantra? Dnes tu máme opäť zopár riadkov o ďalšej handmade šikovnici, ktorú u nás nájdete pod krkolomným názvom QWAYDANI.

Za názvom QWAYDANI sa skrýva mamina dvoch synčekov Veronika Danišová.  Ste zvedaví, ako to celé vzniklo? Pohodlne sa usaďte a prečítajte si Veronikin príbeh.

Veronika sa venuje výrobe originálnych, ručne pletených gumičiek a iných vlasových doplnkov.
Všetko to začalo 17.2.2009, kedy sa prvýkrát rozhodla, že to, čo tvorí zverejní a ponúkne okoliu. Práve tento deň sa stal dňom “D”. Od toho dňa, ako sama povedala, si jej Hand/Home Made gumičky a doplnky našli svojich priaznivcov, obľúbencov a stálych zákazníkov.

Veronikiným poslaním od tej chvíle bolo a stále je, dať pod kontrolu vlasy elegantným a jednoduchým spôsobom, a to pomocou gumičiek, ktoré vlastnoručne vyrába.

ČÍM SÚ JEJ GUMIČKY JEDINEČNÉ?

  • Nekĺžu sa z vlasov a vynikajúco držia vďaka špeciálnej technológii pletenia guľatej gumy do štvorca. 

  • Perfektne držia nielen na jemnučkých vláskoch. Jemným spôsobom dokážu skrotiť aj neposlušné vlasy veľkých hrív.
  • Nie sú ukončené kovom a vďaka tomu minimálne vytrhávajú vlasy
  • Počas dňa sú nositelné ako doplnok vo vlasoch, no dajú sa nosiť aj ako slušivý náramok a doplnok na zápästí.

  • Sú vhodné na denné nosenie i na veľké slávnostné príležitosti.
  • Gumičky sú vyrobené z rôzne širokých guľatých gúm: 71% viskóza, 29% Elastodién. Sú rôznych farieb, hrúbok a veľkostí. Variabilita je veľka a Veronikina fantázia ešte väčšia. Čo sa odzrkadľuje v jej tvorbe
  • Gumičky sú zdobené korálkami, rôznymi gombíkmi, poťahovanými gombíkmi tzv. buttonkami, vinutkami - sklenenými perlami, látkovými kvetmi, či kožušinkou.

ČASU NA PRÁCU NIE JE VEĽA

Keďže je Veronika momentálne na rodičovskej dovolenke, tvorí prevažne večer alebo v noci. Okrem tvorby sa totiž venuje aj skvelým chlapcom, synom Leovi a Fedorovi a manželovi Alexovi, ktorý ju v jej práci plne podporuje. Vo voľnom čase sa okrem iného venuje záhradke. Miluje každé ročné obdobie, pretože s každým ročným obdobím jej záhradka prináša nové, iné plody a dary.

Veľmi rada varí a priznala sa, že hlavne v lete po nociach vyvára lekváre a ríbezľovú šťavu do čajov, na ktorých si spolu s deťmi pochutnávajú hlavne v zimnom období. Možno časom ochutnáte jej dobroty aj v našej FOOD zóne.  

A ako by Veronika charakterizovala samu seba?

Jednoducho. Je rada tu a teraz, užíva si prítomnosť a pri pletení gumičiek oddychuje a vypína od každodenného zhonu. Verí, že aj ostaným, nielen maminám, handmade tvorba prináša ponorenie sa do prítomného okamihu.

Ak sa Vám Veronikina tvorba páči, neváhajte a nakuknite do jej galérie, v ktorej prezentuje svoju tvorbu pod menom QWAYDANI.