V októbri sme uverejnili výzvu na zaslanie vašich tvorivých a inšpiratívnych príbehov. Jeden z prvých príbehov, ktorý nás oslovil, vám ponúkame v nasledujúcom blogu. Tvorilka Mirka patrí do našej food zóny. V jej ponuke nájdete džemíky rôzneho druhu, voňavé sirupy či lahodné medíky. Nechajte sa opantať ich vôňou a začítajte sa do Mirkinho príbehu..

Dobrý deň,

volám sa Mirka Harantová a som tvorilka srdcom aj dušou.
Hoci som vyštudovaná ekonómka, z duše neznášam úzke sukne, golieriky a hlavne čísla, čísla a čísla.

Má dať - dal mi vlastne nič nehovorí, poznám len mám - dám.

Po škole som sa viac-menej náhodou dostala na brigádu do kvetinárstva a čo svet nechcel, zamilovala som sa do tejto práce. Roky ubiehali, prišlo prvé dieťa, materská, návrat do práce, roky tvrdej makačky a výsledok bol nedocenenie, frustrácia, nedostatočná odozva od zamestnávateľa. Práca ma stále bavila, zákazníci boli ako moja rodina, ale niečo mi stále chýbalo.

V tom čase sa aj môj osobný život veľmi zmenil, konečne som sa po dlhých rokoch dokázala odpútať od despotickeho manžela a rozviesť sa. A znova sa zamilovať...
Môj terajší partner je skvelý chlap, ktorý ľúbi mňa, moju dcéru a aj nášho spoločného syna.

Momentálne mám takmer 40 rokov, dvojročného syna a začínam rozbiehať niečo, čo zdanlivo nemá nič spoločné s mojím predošlým zamestnaním. Ale naozaj len na prvý pohľad, pretože všetko je o láske k prírode, o obdive jej nesmiernej sily a o kráse.

Oprášila a inovovala som staré rodinné recepty mojej starkej, ktorá bola známou bylinkárkou, a začala som sa venovať výrobe chutných a zdravých produktov.

Začiatky sú ťažké, ale za všetkými svojimi výrobkami si stojím a nesú moje meno Mirkine dobroty.

Rada vás prevediem galériou mojich s láskou robených dobrôt.

Mirka


Ponuka Mirkiných dobrôt