FOOD zóna na portáli Morský Koník je určená na ponuku handmade vyrobených dobrôt. Vaše s láskou robené sirupy, medíky, džemy, no aj napečené dobroty, bylinky, čajíky, si u nás nájdu svoje čestné miesto. Zároveň je v nej priestor aj na ponuku prebytkov z dvora.

Čo je domáce, to sa počíta

V dnešnej konzumnej, uponáhľanej dobe, vládne kvantita na úkor kvalily. Doviezť čo najrýchlejšie, dozrieť rýchlosťou blesku cestou cez pol zemegule, nakúpiť čo najlacnejšie - taká je dnešná realita. Domáce, voňavé sezónne plodiny sú nehospodárne, sú predsa drahé, dozrievajúce podľa sezónnosti. Navyše, ak sú pestované bez postrekov, pesticídov, urýchľovačov, ich trvanlivosť je krátka.

Čoraz viac ľudí si už našťastie uvedomuje, že ich  hodnota je nevyčísliteľná. Sú ochotní priplatiť si za domáce ovocie a zeleninu, nakupujú lokálne, na trhoch, od malých pestovateľov alebo v supermarketoch uprednostňujú označenie bio.

bio

Naša FOOD zóna

Je prioritne určená na predaj prebytkov z dvora - ovocie, zeleninu a vlastnoručne vyrobené potravinárske výrobky.

Možno práve vy máte prebytok zimných jabĺčok, uskladnené tekvičky, nalúpané orechy, sušené šípky a máte chuť podeliť sa so svojim bohatstvom. A možno práve naopak. Možno máte chuť dopriať svojmu batoľaťu príkrm z domácich jabĺčok. Nasušiť si jabĺčka, či uvariť si pyré. Vychutnať si vôňu čerstvo olúpaných vlašských orechov.

A práve u nás si milovníci domácich produktov môžu nájsť svoj priestor. Na výmenu, podarovaie prebytkov alebo ich predaj za akceptovateľné ceny.

V prípade, ak máte hotové s láskou prichystané dobroty, máte u más priestor aj na predaj džemíkov, medíkov, sirupov, štiav, pečiva a iných maškŕt.

Dávame do pozornosti: Čo definuje predaj z dvora?

Predaj z dvora je činnosť prvovýrobcu, ktorý svoje výrobky alebo pestovateľské či chovateľské prebytky predáva v malých množstvách konečnému spotrebiteľovi.

Inšpirujte sa aj príbehom našej Mirky, ktorá sa s nadšením pustila do projektu Mirkine Dobroty.

Pravidlá a podmienky u Morského Koníka

Pokiaľ predaj Produktu vyžaduje oprávnenia Živnostenského úradu, Úradu verejného zdravotníctva, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR alebo vydanie potvrdenia niektorého z autorizovaných štátnych skúšobní v SR, za získanie platného oprávnenia zodpovedá výhradne Predajca.

S láskou váš Morský Koník