„Čiapočky som začala vyrábať v roku 2013, krátko predtým ako sa mal narodiť môj syn,“ spomína Kristína Čanády. Malo to byť len na prechodné obdobie, na zahnanie nudy pred pôrodom. Potom sa už Kika plánovala venovať iba dieťatku. Ťažko sa však vystupuje z rozbehnutého vlaku..

Ako vznikli zero waste čiapočky?

Kika ani počas materskej dovolenky nezaháľala. Mala novú motiváciu – bolo predsa prirodzené vyparádiť si aj vlastné dieťatko. :-) A keďže dobré sa šíri samo, Kikine čiapky onedlho zdobili hlávky detí susediek a kamarátok. Keď je práca zároveň koníčkom a navyše robí radosť veľkým aj malým, je to o dôvod viac nepoľaviť a usilovne pracovať.

Kristínina vízia postupne naberala konkrétne črty a napĺňala sa. Netúžila však po obyčajných čiapočkách a nechcela „veľkovýrobu". Rozhodla sa ponúknuť nový druh „eko čiapky", pri výrobe ktorej, vďaka jej jedinečnému strihu, takmer nevzniká odpad.

Čiapočky sú vyrábané z bavlny s prímesou elastanu - aby boli nielen ekologické, ale aj dlhodobo nositeľné, aby nestrácali svoju pružnosť a nenaťahovali sa, pretože bez elastanu by mohli po pár noseniach putovať rovno do koša. 

Materiál na čiapočky nekupuje vo veľkom, nerobí si zásoby, naopak, nakupuje tak, aby bolo reálne všetok materiál využiť. Plne podporuje myšlienku Zero Waste. Týmto sa všetky čiapočky stávajú zároveň aj limitovanou edíciou. Keď sa totiž minie konkrétny vzor alebo farba, často sa stáva, že sa opätovne objednať už nedá.

set čiapočkovo

Aj štítok môže byť z recyklovateľného materiálu

Štítky s logom na čiapočkách sú z recyklovateľného materiálu, z tzv. snappap-u. Ide vlastne o papier so vzhľadom kože, ktorý sa skladá z viac ako 60 % celulózy, zvyšnými zložkami sú farebné pigmenty a latex. Neobsahuje žiaden pentachlorophenol, PVC alebo BPA a nie je škodlivý pre zdravie ani životné prostredie.

štítky čiapočkovo

"Rozhodli sme sa tiež nešiť čiapočky sériovo na sklad, ale vyrábame ich až na základe vašich objednávok. Takto je možno dodacia lehota dlhšia ako v bežných e-shopoch, ale týmto sme chceli dosiahnuť to, aby sa u nás nevyrábali vecičky navyše, ktoré sa nepredajú a napokon skončia v koši a zaťažia tak našu prírodu," dopĺňa Kika.

Milá novinka

Zimné obdobie si žiada niečo teplejšie a hebkejšie. Kristína sa preto rozhodla rozšíriť ponuku čiapočiek aj o zimne pletené modely. Čiapočky s brmbolcom, so šálikom či nákrčníkom nájdete v ponuke v rôznych farbách. Ako bonus ponúka krásne darčekové balenie, ktoré pohladí oko aj dušu.

balenie

V ponuke nájdete aj jedinečné pískacie čiapočky s našitou korunkou pre chlapčekov a dievčatká.

ČIAPOČKOVA sa postupne stáva rodinný podnik, a tak po dlhých rokoch vzniká konkrétny koncept, ktorý mala Kika v hlave už naozaj veľmi dlho. Tým, že si kúpite čiapočku v ČIAPOČKOVE, nielenže pomôžete prírode, ale podporíte tak aj skvelých ľudí a ich rodiny, ktorí za týmto projektom stoja.

My im silno držíme palce a tešíme sa z ich úspechov. Čiapočkovo je dôkazom toho, že veci sa dajú robiť aj inak a úcta k našej planéte sa začína myšlienkami a skutkami jednotlivcov.