Prvý Bazár Morského Koníka v duchu myšlienky "Posuň to ďalej" sa blíži. Na našom romantickom dvorčeku nájdete v sobotu 18. mája veci z druhej ruky, ktoré ešte majú šancu niekomu poslúžiť. Svojim nákupom za symbolické ceny potešíte nielen svoju peňaženku, seba, či svoju ratolesť, no predovšetkým podporíte dve skvelé a zmysluplné Občianske združenia.

Milí naši tvorcovia, priatelia, kamaráti, priatelia priateľov a hoci aj milí neznámi, pocestní, jednoducho všetci milí ľudia!

Všetci ste srdečne vítaní na našom historicky prvom, májovom, voňavom Bazáriku Morského Koníka.

Kedy: v sobotu 18. mája 2019, od 14.00 do 18.00

Kde: Tolstého 7, Bratislava (pri Prezidentskom paláci)

Čo bude v ponuke bazárika?

  • dámske, pánske a detské oblečenie
  • detské a dospelácke knihy
  • spoločenské hry a hračky

Kam poputujú vaše peniažky?

Celý výťažok z predaja bude spravodlivo rozdelený medzi OZ Amazonky a OZ Záchranná stanica a Ekocentrum Zázrivá.

Kto sú OZ Amazonky?

OZ Amazonky je občianske združenie pre pacientky s karcinómom prsníka. Pomáhajú pacientkam zvládnuť túto diagnózu.

OZ Amazonky organizuje činnosť členiek a zabezpečuje pre ne aktivity zlepšujúce ich fyzickú aj psychickú kondíciu, stmeľuje ich spolupatričnosť a vzájomnú podporu.

Organizujú stretnutia s odborníkmi, zabezpečujú právnu a psychologickú pomoc, ktorá je pre pacientky v liečbe nesmierne dôležitá. Keďže liečba rakoviny je zdĺhavá a psychicky aj fyzicky náročná, pacientky si v rámci združenia pomáhajú aj navzájom.

Dlhodobou misiou OZ Amazonky je aj meniť a zlepšovať systém poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientky s karcinómom prsníka. Sú súčasťou projektu #Jasomužbola, v rámci ktorého Amazonky informujú verejnosť o dôležitosti včasnej prevencie, predovšetkým mamografického vyšetrenia. Včasná návšteva lekára vám totiž môže zachrániť život.

Prečo práve Amazonky?

Amazonky boli v gréckej mytológii národom bojovných žien, ktoré si v mladosti odstraňovali jeden, alebo oba prsníky, aby im neprekážali pri streľbe z luku. Podobnosť so ženami, ktoré prišli o jeden či o oba prsníky a s diagnózou rakovina prsníka bojujú všetkými silami, bojovnosťou a vytrvalosťou je nepopierateľná.

Záchranná stanica a Ekocentrum v Zázrivej

V malebnej zázrivskej doline vybudoval pred cca 18 rokmi Metod Macek s rodinou, priateľmi a podporovateľmi prírody unikátnu záchrannú stanicu. Pomoc a útočisko našlo v záchrannej stanici veľa zranených zvierat a osirelých mláďať. Za tento čas prijali, ošetrili a vo väčšine prípadov úspešne prepustili do prírody stovky živočíchov najrozmanitejších druhov - vtákov, cicavcov, obojživejníkov aj plazov.

Najčastejšími pacientami záchrannej stanice sú dravé vtáky ako orol skalný, myšiak lesný a sokol myšiar. Ale stanica už zachránila aj niekoľko medvieďat, vydier, veveričiek, ježkov a dokonca aj malé vĺča.

Záchranná stanica plní okrem primárnej funkcie záchrany živočíchov aj funkciu Ekocentra - miesta, kde sa návštevníci majú možnosť dozvedieť veľa o záchrane živočíchov,  ale aj o ochrane prírody všeobecne. Povedomie verejnosti o potrebe záchrany živočíchov zvyšuje šance, že nájdené živočíchy budú odovzdané do starostlivosti do Záchrannej stanice, kde budú ošetrené a po vyliečení sa vrátia späť do voľnej prírody.

Rady sem chodia deti so svojimi učiteľmi v rámci školských výletov, ale aj dospelí, ktorým záleží na slovenskej prírode.

Macekovci sa o stanicu obetavo starajú popri svojej práci a fungujú najmä vďaka príspevkom od darcov.

Tešíme sa na vás! 

Budeme veľmi radi, ak prídete, poprehŕňate sa vo vecičkách od našich štedrých darcov a podporíte dobrú vec... vlastne hneď niekoľko dobrých vecí - dáte šancu veciam z druhej ruky, ušetríte životné prostredie a podporíte dve skvelé OZ-etká. ;)

Z nášho Bazárika by sme radi urobili milú tradíciu. Chceme akciu organizovať pravidelne a predajom pekných a užitočných vecí z druhej ruky podporovať zaujímavé združenia a projekty.

Veríme, že nás podporíte a stanete sa súčasťou tejto práve rodiacej sa tradície.

Tešíme sa na vás v sobotu, 18. mája :-)

Váš Morský Koník


Maličký výber z toho, čo sme pre vás pripravili... ;)